Dokonywanie historii palenia na całym świecie cd

Z biegiem czasu producenci starannie kultywowali udział w rynku, skupiając się na dzieciach, członkach grup mniejszościowych, kobietach i coraz większej liczbie nowych klientów w krajach rozwijających się. Aby zachęcić konsumentów do akceptacji, nie tylko dodali substancje chemiczne do zamaskowania zapachu dymu, ale także wprowadzili niezliczone zmiany w projekcie obejmujące filtry, systemy wentylacyjne, papierosy lekkie i o niskiej zawartości smoły oraz produkty o potencjalnie zmniejszonej ekspozycji . obecnie aktywnie promują produkty tytoniowe bezdymne, bez wątpienia częściowo w odpowiedzi na rosnącą liczbę środowisk wolnych od dymu. Wszystkie produkty są sprzedawane pod pełnym brakiem regulacji produktu. Biorąc pod uwagę te zmiany, prawie 1,3 miliarda palaczy na świecie zasługuje na większe wsparcie. Badania wskazują, że większość palaczy chce rzucić palenie, ale nie są w stanie tego zrobić. Zasady bezdymowe usuwają bodźce społeczne, które promują nawrót, motywując palaczy do zmniejszania konsumpcji i kończenia. Walka z tym nałogiem wymaga jednak również lepszych systemów opieki, w tym modyfikacji zachowań, poradnictwa, interwencji farmakologicznych, telefonicznej rezygnacji z linii i innych usług. Zapewnienie dostępu do takich zasobów, wyzwanie w krajach o wysokim dochodzie, jest jeszcze bardziej zniechęcające w krajach rozwijających się. Ponadto, ponieważ uzależnienie nieproporcjonalnie obciąża osoby o niższym statusie społeczno-ekonomicznym, kontrola tytoniu musi być priorytetem globalnych wysiłków na rzecz wyeliminowania różnic w zdrowiu.
Pierwsze kilka lat XXI wieku umożliwiło to, co kiedyś uznano za niemożliwe. W obliczu nasilającej się pandemii globalna mgła może zacząć się podnosić. Jesteśmy świadkami ewolucji zdrowia publicznego, w której niegdyś niezwykła szybko staje się normą społeczną. Dokonywanie historii palenia przybliża nas do potwierdzenia prawa do najwyższego standardu ludzkiego zdrowia dla wszystkich.
Author Affiliations
Dr Koh jest profesorem praktyki zdrowia publicznego i prodziekanem, a dr Connolly jest profesorem praktyki zdrowia publicznego w Harvard School of Public Health w Bostonie. Pan Joossens jest oficerem Stowarzyszenia Europejskich Lig Katarskich w Brukseli.

[hasła pokrewne: jak zrobić masło czosnkowe, olej lniany w kapsułkach, olx nowogard ]