przychodnie diabetologiczne bydgoszcz ad

W Białym Domu doszło do powszechnego zamieszania po zamachu i podczas gdy prezydent był na intensywnej terapii. Początkowo sądzono, że pan Reagan nie był chory. Zakres jego obrażeń i niezdolności prawdopodobnie nie został zrozumiany w Białym Domu, dopóki odprawa lekarska nie odbyła się następnego dnia o 7:30 rano. Wiceprezydent był wtedy poza Waszyngtonem. Członkowie gabinetu i pracownicy Białego Domu zaczęli walczyć o pozycję i kontrolę nad szybko zmieniającymi się wydarzeniami. Skoncentrowali się na upewnieniu siebie i opinii publicznej, że sytuacja nie jest bardzo poważna, że administracja funkcjonuje sprawnie, a prezydent wróci w krótkim czasie. Zgodnie z harmonogramem dr. Abramsa, pan Reagan był niezdolny do pracy przez co najmniej 26 dni po operacji – kiedy po raz pierwszy spotkał się z gabinetem – i prawdopodobnie dopóki nie ogłosił prasie 16 czerwca 1981 (dzień 79), że odzyskałem. Dr Abrams donosi, że oficjalny lekarz prezydenta, dr Daniel Ruge, uważał, że jego pacjent nie w pełni wyzdrowiał (ze względu na jego wiek 70 lat) aż do następnego października.
Nie wydaje się, aby jakakolwiek długotrwała, trzeźwa myśl została podjęta, by powołać się na 25 Poprawkę, by ogłosić czasową niezdolność prezydenta podczas tego kryzysu. Wiceprezydent Bush nie zasugerował, że kwestię tę należy zbadać, ani też nikt inny. W tej chwili zimna wojna była wciąż gorąca, wojska radzieckie znajdowały się na granicy Polski, a amerykański prezydent zawsze miał swój palec blisko przycisku aktywującego głowice nuklearne.
W 1985 r., W czasie operacji dwukropka prezydenta, zarządzanie problemami z 25. poprawką było zupełnie inne, według dr. Abramsa. Prawnicy zbadali historię rozwoju poprawki, a rada została oficjalnie rozszerzona na pana Reagana przez jego adwokata generalnego, Edwina Meese i radcę prawnego White House, Freda Fieldinga. W rezultacie na podpis prezydenta przygotowano dość dziwny i zawiłe pismo powołujące się na część 3 poprawki. Wiceprezydent Bush zostałby wyznaczony jako pełniący obowiązki prezydenta, podczas gdy pan Reagan był krótko i tymczasowo niezdolny do wypełnienia … obowiązków urzędu w wyniku operacji. Najdziwniejszą częścią listu było stwierdzenie, że pan Reagan nie wierzył, że autorzy tej poprawki zamierzali zastosować ją w takich sytuacjach jak ta, co personel Białego Domu określił jako drobną operację . Najwyraźniej uważano, że tego rodzaju stwierdzenie uczyniłoby działanie mniej wiążącym precedensem dla kolejnych prezydentów.
Doradcy pana Reagana nie mieli racji co do historii tej poprawki. Od dłuższego czasu interesowałem się także analizą medyczno-prawną przepisów Konstytucji dotyczących niezdolności do pracy. Jestem przekonany, że jego redaktor i komentator zdawali sobie sprawę z jego potencjalnego wykorzystania w przewidywalnych, krótkoterminowych sytuacjach, takich jak chirurgia. W rzeczywistości wyraziłem tę opinię w drugim wydaniu mojego podręcznika dla lekarzy (Curran WJ, Shapiro ED, Law, Medicine and Forensic Science, 2. wydanie Boston: Little, Brown, 1970), przytaczając bardzo przemyślany artykuł na ten temat. Longaker (ciągłość Prezydenta: Dwudziesta piąta poprawka
[patrz też: test menopauzalny, maść ichtiolowa na trądzik, barwniki spożywcze allegro ]