przychodnie diabetologiczne bydgoszcz cd

Po akcie prezydenta w ramach nowelizacji napisałem kolumnę LawMedicine Notes w czasopiśmie, krytykując jego komentarze (Curran WJ, Prezydencka niezdolność do funkcjonowania: kwestie medyczno-prawne, N Engl J Med 1986; 314: 300-1). Ostatnie dwa rozdziały książki dr. Abramsa zapewniają uspokajający przegląd aktualnych polityk i wytycznych administracji Busha w zakresie radzenia sobie z prezydencką niepełnosprawnością. Jak wskazano powyżej, problemem nie jest przewidywalna, krótkotrwała niepełnosprawność zdrowego prezydenta, ale gwałtowne kryzysy i przewlekłe, wyniszczające choroby. Wątpliwość dotyczy tych poważniejszych sytuacji, w których z różnych przyczyn działanie może być opóźnione lub nigdy nie może zostać podjęte, chyba że istnieje wyraźny protokół i wyznaczony łańcuch dowodzenia. Dr Abrams wskazuje, że w Białym Domu istnieje takie zaawansowane zarządzanie, które ma teraz powiększoną jednostkę medyczną z własnymi możliwościami leczenia traumatycznego. Opracowano wytyczne dotyczące inwokacji poprawki i przygotowano odpowiednie pisma do przekazania wiceprezydenta (przedadresowane prelegentowi Izby i pre- zydentowi prezydenta Senatu) i zawsze towarzyszyć prezydentowi.
Dr Abrams popiera te procedury. Głównym jego zwolennikiem jest utworzenie krajowej komisji z przedstawicielem szefa sztabu Białego Domu, lekarza prezydenta, innych ekspertów medycznych, członków gabinetu i prawnego przedstawiciela Departamentu Sprawiedliwości. Ta komisja udzielałaby porad na temat lub faktycznie określała, czy prezydent jest niepełnosprawny i kiedy prezydent jest zdolny do powrotu na urząd.
Nie ma wątpliwości, że dr Abrams wykonał niezwykle pożyteczne zadanie, aby przedstawić ten punktualny przegląd ważnego problemu medycznego, prawnego i politycznego – wdrożenia 25. poprawki do naszej konstytucji.
William J. Curran, JD
Harvard School of Public Health, Boston, MA 02115

[przypisy: zapłodnienie in vitro cena, olx hrubieszów, anemia megaloblastyczna ]